Jak leczyć duszności u młodego palacza?

Witam. Mam 27 lat i problem z plucami. Od 12 lat jestem palaczem. Od ponad 3 lat spalam ok paczki dziennie. Bylem u pulmonologa ktory zrobil mi spirometrie -- wyszla pozytywnie. Na rentgenie pluc widac mocno powiekszone oskrzela. Lekarz powiedzial ze jedynym rozwiazaniem jest rzucenie palenia. Ale to nie jest takie latwe. 12 lat nalogu... Nawyku ktory powtarzalem dzien w dzien. Podjąłem probe i udalo mi sie odsrawic fajki na ponad 2 tygodnie. Rezultat zadowalajacy gdyz przestalem sie dusic i bole w klatce tez ustaly. Dusznosci tez sie zmniejszyly oraz doszlo pare kilo :-). Niestety przez stres w pracy znow siegnalem po te swinstwo i dusznosci wrocily. Dlatego mam pytanie czy jest jakis lek bez recepty... Ktory pomogl by mi z tymi dusznosciami. Od razu mowie ze moj lekarz rodzinny nie jest sklonny do pomocy i odmawia mi wystawienia jakiegokolwiek skierowania na badania czy do lekarza. Recepty takze wypisuje bardzo niechetnie. Z gory dziekuje za poswiecony czas i pomoc :-) pozdrawiam. Ps na pewno sie nie poddam i nadal bede probowal rzucic palenie

Szanowny Panie, jak sam Pan zauważył dusznosć wynika z palenia papierosów, a więc nie ma innej możliwości jak po prostu rzucić palenie, trzymam kciuki