Jak leczyć dużą torbiel na śledzionie?

Witam posiadam olbrzymią torbiel w śledzionie rozmiary to 13cm x 9cm bez cech unaczynienia byłam na konsultacji ale lekarz powiedział żeby tego nie ruszać bo trzeba było by usunąć całą torbiel A dla organizmu to gorzej bo co jakiś czas bym musiała się szczepić bardzo proszę o pomoc czy rzeczywiście mam tak to zostawić??czy to nie grozi pęknięciem??mam też wysoki wynik DHEA 10,6 czy to ma związek z torbielą??bardzo proszę o pomoc!!

Lek. Michał Lenard

Sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza. Korzyści z pozostawienia śledziony i torbieli przewyższają ewentualne zagrożenia - ryzyko pęknięcia takiej torbieli jest zazwyczaj niewielkie. Wysoki poziom DHEA raczej nie ma związku z torbielą, wymaga dodatkowej diagnostyki. Pozdrawiam!