Jak leczyć dziecko z podejrzeniem autyzmu?

czy jest możliwa jakaś operacja dziecka które nie mówi i ma podejżeni autyzmu i opuziniony rozwoju w stopniu znacznym bo ta choroba jest na tyle nie znana jak można w takiej sytuacji pomóc dziecku 9 letniemu czy zostaje nam terapia typu lokopeda , psycholog , proszę o porade

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Tak
Przede wszystkim należy postawić na terapię. Musi być ona systematyczna, stała i wielokierunkowa. Nie tylko logopeda ale też inne oddziaływania, np integracja sensoryczna czy eegbiofeedback. Trzeba też dużo cierpliwości bo efekty mogą przychodzić małymi krokami.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac

Dzień Dobry Pani,

Proszę skonsultować się z pediatrą i zasięgnąć jego opinii, celem uzyskania odpowiedzi na Pani pytanie.

Z mojej strony pomocna byłaby systematyczna i specjalistyczna terapia psychologiczna i logopedyczna.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej