Jak leczyć fobię na punkcie czystości u 11-letniego dziecka?

Witam Moją 11 letnia córka ma fobie na punkcie czystości. Nie wiem jak sobie z tym poradzić i jak jej pomóc. ona to bardzo przeżywa bo sama widzi ze ma problem ale nie potrafi tego przezwyciezyc. Caly czas boi sie ze sie ubrudzi. Myje co chwile rece. Nie siada u siebie w pokoju na lozku ani nie pozwala tego zrobic nikomh innemu. Dopiero po wueczornym ptysznicu jest to możliwie. Jak mam jej pomóc?

Szanowna Pani,
objawy, które przejawia Pani córka wskazują na OCD (Nerwica natręctw), inaczej Zaburzenie Obsesyjno -Kompulsyjne. Wskazana jest szczegółowa diagnostyka, w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub u psychologa dziecięcego, zalecana jest konsultacja psychiatryczna oraz kompleksowe leczenie psychiatryczne; farmakoterapia + psychoterapia. Skuteczną metodą w leczeniu zaburzeń lekowych, nerwicowych i depresyjnych jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Pani córka zachowuje się w określony sposób, ponieważ poprzez takie czynności (kompulsje), np. mycie rąk, przesadne dbanie o czystość neutralizuje uczucie dyskomfortu (napięcie, lęk), które wywołują obsesje - natrętne myśli. Zakładam hipotetycznie; córka nie pozwala usiąść na swoim łóżku, ponieważ z tym mogą być związane myśli obsesyjne, że coś złego się wydarzy. Jeśli ktoś usiądzie, córka musi to w jakiś sposób odczarować, pewnie ma swoje sposoby na to. Jeśli objawy zajmują więcej niż godzinę dziennie i są uporczywe, utrudniają funkcjonowanie, wskazane jest leczenie, problem nieleczony będzie się pogłębiać.
Zachęcam do poczytania;
https://psychiatria.mp.pl/choroby/72914,zaburzenie-obsesyjno-kompulsyjne
http://choroby-objawy-leczenie.pl/ocd-leczenie/
Pozdrawiam serdecznie