Jak leczyć grzybicę penisa?

Witam. Mam 20 lat i kilka dni temu, jakoś dzień lub dwa po stosunku z moją dziewczyną, zauważyłem u siebie na żołądzi malutkie białe chrostki i po wewnętrznej stronie napletka (ścierają się one przy myciu), do tego skóra na penisie jest jakby bardziej sucha... Nie czuję swędzenia ani innych nieprzyjemnych obiawów typu dziwny, przykry zapach. Powiedziałem o tym swojej partnerce i oznajmiła, że też jest coś nie tak, bo czuje tam swędzenie. Przejrzałem parę stronek internetowych i czytałem identyczne bądź podobne przypadki i że to się bardzo często zdarza. Jak powinienem to leczyć?

Witam!

Z dużym prawdopodobieństwem wystąpiła u obojga Państwa grzybica. Polecam artykuły na ten temat: portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwyportal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-grzybicy-pochwy

Mogą Państwo spróbować używać kremu przeciwgrzybiczego przeznaczonego do błon śluzowych (dostępny w aptece bez recepty, koszt kilka złotych). Proszę go stosować 2-3 razy dziennie na umyte wcześniej narządy płciowe. Pańska partnerka może zastosować dopochwowe kapsułki kwasu mlekowego (włożyć do pochwy przed snem). Jeśli po 3 - 4 dniach nie nastąpi poprawa, proszę udać się do lekarza, być może konieczna będzie terapia preparatem doustnym. Powinni Państwo leczyć się oboje, bo inaczej będziecie się nawzajem zarażać.

Pozdrawiam!