Jak leczyć gulę w gardle utrudniającą przełykanie?

Witam, od kilku tygodni czuję tzw. Gule w gardle utrudniające mi przełykanie, mam takie uczucie w gardle jak po gastroskopii. Gdy odksztuszam flegmę to jest ona przezroczysta jak normalna ślina, mam czerwone gardło a poza tym to czuję się świetnie. Mam żółtawy nalot na języku i czuję lekko kwaśnawy smak. Mam celiakię. Byłem u lekarza , który przepisał mi antybiotyki z myślą o anginie. Innych objawów nie zauważyłem. Jutro wybieram się do gastronomia.

Sugerowałabym aby stosować się do zleceń lekarza. Przy stosowaniu antybiotykoterapii należy pamiętać o przyjmowaniu probiotyków a także prawidłowym żywieniu. Jeśli istnieje trudność w przełykaniu, należy pomyśleć o zmianie konsystencji posiłków tak aby ułatwić ten proces.

Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado w Warszawie