Jak leczyć guzek z ropą w okolicy zęba?

Witam. Moja córka ma 10 lat i ogromny problem z czwórka. Na dziąseł tworzy się cały czas guzek z ropa. Podczas jedzenia boli. Byłam ostatnio u dentysty i zasugerowano mi usunięcie 4 i 5. Nie jestem przekonana co do tego ponieważ nie zaleca się udowaniam zebow mlecznych. Dziękuje za wszelkie informacje

Jeżeli są wskazania to usunięcie mleczaka (4) ze zmianami okołowierzchołkowymi jest jak najbardziej uzasadnione - utrzymywanie go za wszelką cenę jest błędem.