Jak leczyć guzka pod nadgarstkiem?

Witam, Od ponad bodajże roku mam pod nadgarstkiem guzka (raz większy i twardszy, raz trochę mniejszy i delikatnie miękki). Nie boli, ani się nic większego z tego nie robi. Przy dotyku wydaje się nieco twardy ale można go też jakby przycisnąć (taka twarda galareta). Wielkościowo jest to podłużne i uwypuklone ok. 2,5cm długie i 1cm szerokie. Link: ( http://ifotos.pl/z/qnanaxh ) Dodam, że praca, którą wykonuje jest fizyczna, zmusza mnie to pewnie do nadwyrężania nadgarstka i niecodziennych ruchów nadgarstkami. Czy jest to coś poważnego? Można temu samemu zaradzić? Pozdrawiam, Marek

Lek. Michał Lenard

Guzek powinien być zbadany przez lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!