Jak leczyć hemoroidy, kiedy żel nie pomaga?

Dzien dobry bylam u lekarza chirurga stwierdzil u mnie hemorojdy ktore nie potrzebuja szpitala przepisal mi zel ale nie zbyt pomaga co dalej robic.

Lek. Paweł Szadkowski

Opcji leczenia objawowego jest wiele. Nie podała pani informacji odnośnie do stosowanego preparatu, więc część substancji może się pokryć. Przykładowe leki (sugeruję zacząć od pierwszych dwóch preparatów, a w razie nieskuteczności udać się do lekarza pierwszego kontaktu): procto-hemolan krem, cyclo-3-fort kapsułki, posterisan H czopki (na receptę).