Jak leczyć infekcję pochwy?

witam, byłam u ginekologa i okazało się, ze mam infekcje pochwy. przepisał mi środek a dodatkowo polecił provag, by odbudować odpowiednią florę. już raz miałam infekcje, a teraz powróciła ona po antybiotyku, ponadto od roku używam pigułek antykoncepcyjnych. w opakowaniu provag jest 10 kapsułek, ale jedna kuracja powinna mieć minimum 20. czy muszę kupić dwa opakowania, by dobrze zadziałało i wybrać 20 kapsułek? I jak często mam robić takie 20-pigulkowe kuracje, co kilka miesięcy czy nieustannie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Powinna pani przyjąć 20 kapsułek i powtarzać kurację co kilka miesięcy.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje przeprowadzić 2 kuracje i zgłosić się do lekarza ginekologa w celu kontroli