Jak leczyć infekcję pochwy u 28-latki?

Zmagam się z nawrotami infekcji intymniej najpierw E.coli z Enterococcus faecalis po wykonaniu drugiego posiewu przy stanie zapalnym w wyniku cytologii został mi tylko do wyleczenia Enterococcus faecalis. Może zrobiłam źle, ale mam dosyć terapii w ciemno sama musiałam kłócić się o antybiogram - za który i tak płacę. Wiedząc, że to bakteria lekarz zlecił posiew na grzyby i leczenie grzybicy (!) przez kilka wizyt zlewał wyniki antybiogramu tylko dawał jakieś nowe cudowne leki. Zdenerwowana takim podejściem zakupiłam Albothyl. Czy może być skuteczny przeciwko Enterococcus faecalis ? Planuje do tego porządną terapie probiotyczną wspomaganą kw. mlekowym. Obecnie na antybiogramie wyszło, że Enterococcus faecalis jest wrażliwy na Ampicyline, Norfloksacyne, Nitrofurantoine, Gentamycyne 30. Po takim czasie zrobił się oporny na sulfametoksazol. Czy z któryś ww. antybiotyków jestem w stanie uzyskać receptę na robione globulki ?

Lek. Michał Lenard

Sugeruję w Pani przypadku skonsultować się z drugim ginekologiem, który zleci odpowiednie leczenie według antybiogramu. Pozdrawiam!