Jak leczyć jednostronny ból głowy?

Do jakiego lekarza się udać? Od kilku lat mam problemy z bólami głowy - jest to ból zawsze w jednym miejscu po prawej stronie. Zauważyłam że ma to związek z bólem górnej części pleców (bardziej intensywny jest po prawej stronie), często też towarzyszy mi przy tym ból dziąseł. Z obserwacji wnioskuję, że im bardziej stresowy moment w życiu, tym częściej boli, najgorzej jest jesienią i zimą. Miałam robioną tomografię 1,5 roku temu, ale nic nie wykazała, zasugerowano mi, że bóle pojawiają się w wyniku nerwicy.

Witam,

wskazana jest konsultacja neurologiczna. Jeśli z Pani obserwacji wynika, że problem nasila się pod wpływem czynnika stresogennego, zalecałabym zbadanie podłoża psychogennego, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).
Lęk (strach) można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją.
Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne, W tym przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym.
Pozdrawiam serdecznie