Jak leczyć jelito nadwrażliwe u młodej osoby?

Mam podejrzenie jelita nadwrazliwego,ale nie mam biegunek ani zaparc,ale duzo skurczy i bralam 3 mies probiotyki sanprobi,debutir i tez miewalam skurcze pomimo brania i czy nadal je brac,cale zycie czy jak?.Lek zaproponowal mi badanie kalprotektyne w kale,ale nie wiem czy warto?.Mam tez skierowanie do gastrologa i na Kolonoskopie i usg jamy brzusznej,ale zeby nie dac sie zwariowac co wykonac,bo jestem mloda,a w czasie skurczu tez boli w tym dolku pod zebrami.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Warto wykonać zaproponowane badania w celu dokładnej diagnostyki i ustalenia przyczyn Pani dolegliwości.