Jak leczyć kaszel na tle nerwowym?

Witam! Mam kaszel na tle nerwowym, przez stresującą lecz satysfakcjonującą pracę. Nie zamienie jej, bo przynosi wiele korzyści (nie finansowych), bo jest pracą społeczną. Jednak stres codzienny z nią związany myślę, że wywołał ten suchy, uporczywy i niekontrolowany kaszel. Nie występuje on przez całą dobę, ale nasila się przy sytuacjach codziennych i stresogennych a przy chwilach rozluźnienia zanika. Moje dzieci martwią się, że może być to spowodowane jakąś chorobą płuc, ale czy to możliwe przy takich objawach? Jak leczyć ten rodzaj kaszlu? Czy da sie mu zapobiec? Czy może on mieć dalsze powikłania? Z góry dziękuję i wyrażam wdzięczność za rady!

Witam Panią
Jeżeli kaszel nasila się w sytuacjach trudnych, stresujących,
lękowych lub wtedy, gdy jest Pani zdenerwowana,
to prawdopodobnie jest to kaszel psychogenny, który występuje
przede wszystkim przy nerwicy i zaburzeniach lękowych.
Nieleczony kaszel psychogenny często prowadzi do podrażnienia
błony śluzowej dróg oddechowych, a nawet jej zaniku
a w konsekwencji do czy wymiotów, przepukliny,
rozstrzeni oskrzeli, nietrzymania moczu itp.
Aby skutecznie wyleczyć kaszel psychogenny, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie z emocjami i ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią, by zacząć od osobistej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie odpowiednie kontrolne decyzje diagnostyczne (po wstępnym rozpoznaniu występującego u Pani symptomu).

Z przesłaniem dla Pani Szczęśliwego Nowego Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com

dzień dobry. Na początek konieczny jest kontakt z lekarzem internistą, który skieruje Panią na odpowiednie badania. Jeśli przyczyna fizjologiczna zostanie wykluczona powinna Pani skonsultować się z psychoterapeutą. Jeśli jak Pani pisze, kaszel nasila się w sytuacjach trudnych i stresowych, najprawdopodobniej jego podłoże leży w obszarze psychiki. wtedy konieczne jest rozpoczęcie terapii. Serdecznie pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/