Jak leczyć kompulsywne objadanie się?

Zespół gwałtownego objadania się - jak leczyć?

Witam,

doradzam rozpocząć leczenie od wizyty u psychologa, który ma doświadczenie w leczeniu tego typu schorzeń, drugi etap to wizyta u dietetyka w celu opracowania odpowiedniego jadłospisu. Problem jest złożony i długofalowy, potrzebny jest stały kontakt specjalisty.

serdecznie pozdrawiam

Witam serdecznie,

zaburzenia odżywiania to bardzo poważna choroba i często nie radzimy sobie sami z tym problemem. Najlepiej szukac pomocy u specjalistów. Zalecam wizytę u psychologa i dietetyka.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zapraszam na wizytę lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam serdecznie

podała Pani konkretne zaburzenie - pytanie czy zostało ono zdiagnozowane czy sama Pani je tak nazywa? BED, czyli zespół gwałtownego objadania się ma swoje charakterystyczne i STAŁE wytyczne. Prosiłabym aby okresliła Pani: jak często pojawiaja sie napady, ile Pani wtedy je, czy stosuje Pani jakieś metody oczyszczania żółądka, jaka ma Pani wagę/wzrost itd.
W zależności od tego czy mamy do czynienia z BED cz\y ze zwykłym napadowym jedzeniem stosuje się inną formę pomocy, ale na pewno jest to pomoc psychologa i/lub psychiatry.
Pozdrawiam
Joanna Gerwel
Psycholog, Psychodietetyk
www.joannagerwel.pl