Jak leczyć krwawienie z odbytu?

Witam, od pół roku mam krwawienie z odbytu. Lekarz prowadzący twierdził, że to szczeliny, stosowałam czopki oraz korę dębu. od 4 tygodni krwawię bardzo obficie, nie tylko przy oddawaniu kału, ale po prostu, krew jest żywa z masą ciemnych skrzepów. Kolonoskopie mam zaplanowaną dopiero na kwietnia, a z dnia na dzień krwawię co raz bardziej. samo oddawanie gazów kończy się plamą krwi... Lekarz twierdzi że z tym da się żyć, czy na pewno to krwawienie nie jest nie bezpieczne dla mojego zdrowia?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, o żadnym krwawieniu nie można powiedzieć, żeby było bezpieczne. Leczenie szczeliny odbytu jest głównie operacyjne, sugerowałbym zgłoszenie się z problemem do chirurga - proktologa.