Jak leczyć krztusiec?

Witam,mam pytanie dotyczące krztuśca,otóż podejrzewam że zachorowałam na tą chorobę,choruje dwa tygodnie i trzy ,cztery dni ,przy czym pierwszy tydzień miałam tylko mocny piejący kaszel z dusznosciami kiedy chodziłam ,następnie drugi tydzień był tak jakby choroba się cofała i jak bym zdrowiała,teraz od pieciu gdzieś dni dostałam nawrót choroby z podwójną siłą,mam prawie całodobowy mocny duszący kaszel kończący się niekiedy wymiotami ,od trzech dni wysoka gorączka ponad 38,mocny ból gardła od trzech dni , martwię się ponieważ mam 1,5 roczne dziecko i 5letnie,oczywiscie jutro idę do lekarza.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli faktycznie zostanie u pani rozpoznany krztusiec to leczenie polega na antybiotykoterapii i leczeniu objawowym. Po wystąpieniu charakterystycznego napadowego kaszlu leczenie przeciwdrobnoustrojowe zmniejsza zakaźność dla otoczenia, ale niestety nie wpływa już na objawy.