Jak leczyć lęk napadowy i agorafobię?

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Nie wiem co mam zrobić? Mam agorofobie i lęk napadowy. Boje się wychodzić z domu. Był miesiąc temu u mnie lekarz domowy. Dał mi b***. Boirę go 4 tygodnie. Dzisiaj była moja mama u lekarza w mojej sprawie. Gdyż nie stać mnie na ciągle domowe wizyty. I mówiłem jej, żeby mi lekarz przepisał lek antydepresyjny. Z grupy SSRI. To lekarz powiedział, że mam zacząć odstawiać ten lek. Ale nie powiedział jak. I w jakich dawkach. Biorę jedną tabletkę na dzień z samego rana, zaraz jak wstaje. I mogę doraźnie wziąć drugą. To zażywam ją wieczorem. Nic mi te lek nie pomaga. Dalej mam silne lęki. Tyle, że w domu jest tak średnio, ale jak wyjdę z domu to od razu mam atak paniki i bardzo duży skok ciśnienia. Serce mi stale szybko bije i mam bardzo silny niepokój. A też dzisiaj lekarz przepisał mi jak odstawie ten lek następny b***. Nie wiem co robić. Jednego leku co uzależnić może nie odstawiłem, a tu mam drugi. Nie wiem co zrobić. Tracę jakąkolwiek nadzieję, że wyzdrowieje. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

leki z grupy benzodiazepin nie powinny być stosowane dłużej niż 4 tygodnie ze względu na ryzyko uzależnienia. W niektórych przypadkach stosuje się je jednak dłużej. Nie wiem jaka była intencja lekarza prowadzącego, być może istnieją jakieś przeciwwskazania w Pana przypadku do stosowania innych leków przeciwlękowych, jeśli jednak nie, to jak najszybciej taki lek powinien zostać włączony.
Nie mogę jednak się w tej sprawie wypowiedzieć drogą internetową, bez osobistego badania. Wydaje mi się, że powinien Pan skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Jeśli jest on lekarzem rodzinnym, to proponuję poszukać pomocy specjalisty w dziedzinie psychiatrii. Oczywiście zawsze może Pan również poszukać kontaktu innego lekarza, by zasięgnąć tzw. drugiej opinii.

Pozdrawiam serdecznie