Jak leczyć lęk przed brakiem życia seksualnego?

Dręczy mnie lęk przed brakiem życia seksualnego. Z przerażeniem patrzę na starsze kobiety. Boję się że niedługo będę starsza i nieatrakcyjna. Boję się, że zestarzeję się i umrę, nie doświadczając fizycznej bliskości z mężczyzną. Czy moje obawy są słuszne?

Witam, naturalnie obawy Pani są ze wszech miar niesłuszne.
Jednak dręczący lęk to nic dobrego dlatego radziłbym z tym udaź się do psychoterapeutki
Pozdrawiam

Witam,
Z opisywanymi przez panią lękami można się uporać przy pomocy psychoterapii. Sugeruję podjęcie terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym., gdyż umożliwia ona skuteczną pracę ze zniekształconymi przekonaniami.

Witam, proszę porozmawiać o swoich obawach z psychologiem, skorzystać z psychoterapii. Warto porozmawiać z jakiego powodu pojawiają się lęki.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl