Jak leczyć lęk przed chorobą?

Witam, od dłuższego czasu męczą mnie natrętne myśli, o tym że mogę poważnie zachorować. Dotyczy to tylko chorób nowotworowych. Doszukuje się w swoim organizmie symptomów choroby. Wręcz powoduje pewne objawy, po to żeby później wytłumaczyć sobie, że to co się dzieje, jest wynikiem mojego działania a nie choroby. Trudno mi się funkcjonuje samej że sobą, o boję się że takim zachowaniem mogę sobie zrobić krzywdę. Parę lat temu też miałam taki epizod z lękiem przed chorobami, ale wtedy biegałem po lekarzach, teraz tego unikam. Jak mogę przerwać to błędne koło przechodzenia z jednej choroby w drugą?

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią niepokojące Panią symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i podjęcia (komplementarnego) leczenia.

Proszę nie czekać i pozwolić sobie samej pomóc.

Serdeczności i tylko dobrego samopoczucia Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, warto pomyśleć o konsultacji u lekarza psychiatry. Czasami nie jesteśmy wstanie poradzić sobie z takimi myślami , dominują nasze życie. Zdarza się że konieczna jest farmakoterapia. Warto też zastanowić się nad psychoterapią, przepracowanie problemu pozwoli uniknąć nawrotów zaburzeń lękowych w przyszłości .
Pozdrawiam A. Pacia