Jak leczyć lęk przed omdleniem?

Jak leczyć swój lęk przed omdleniem? Bede teraz szla do szkoły i boję sie ze tam będzie mi sie coś działo. Staram sie mówić sobie ze to wszystko przez te moje myśli jak zaczynam czuć sie słabiej. Czy dam radę bez lekarza, ponieważ szczerze nie chce tam iść, chciałabym to jakoś przezwyciężyć

Szanowna Pani,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka przyczyny omdleń, podstawowe badania, konsultacja kardiologiczna, internistyczna, neurologiczna. Niekiedy przyczyną jest zespół wazowagalny, którego przyczyną może być stres, w takim przypadku dodatkowo pomocna byłaby psychoterapia poznawczo - behawioralna dotycząca negatywnych schematów poznawczych, np. "....wszystko przez te moje myśli jak zaczynam czuć sie słabiej", zachęcam do rozważenia wsparcia psychoterapeutycznego.
Pozdrawiam serdecznie