Jak leczyć lęk przed utratą?

Mam problem ze stawianiem granic, ogólnie z konsekwencją głównie w związku. Jesteśmy ze sobą 6 lat, w tym roku ślub, czuję jakbym była uzależniona od partnera emocjonalnie, gdy on mnoe zrani czymś, mówię że mnie to boli, obrażm.się, obiecuję sobie że nie będę się odzywać pare dni by coś sobie przemyślał, zrozumiał, pp czym na drugi dzień odpuszczam a sytuacje wciąż się powtarzają. Tracę do siebie szacunek przrz takie pozwalanie sobie na złe traktowanie a z drugiej steony czuję się jak w depresji gdy staram się gniewać dłużej, nie jestem w stanie wtedy chodzoć do pracy ani nigdzie.. Dodam że chodzę na terapię DDA, bo te wszystkie problemy biorą się z dzieciństwa, z lęku przed stratą bliskiej osoby, jednak jak nauczyć się stawiać granicę, być konsekwentną gdy ktoś mnie rani i to nie raz?

Witam,
proszę o tym porozmawiać z psychoterapeutą, jak zadbać o swoją autonomię? Wskazana jest dla Pani psychoterapia poznawczo - behawioralna oraz psychoterapia par.
Pozdrawiam serdecznie