Jak leczyć lęki i bezsenność?

Witam, Mam pewien problem z którym się borykam już od Świąt Bożego Narodzenia. Mianowicie w święta ciagle o czymś myślałem i miałem lęki. W Sylwestra wypiłem dosyć dużo alkoholu no i się zaczęło bezsenność, zawroty głowy, biegunka, piski w uszach, lęki, szybciej się męczyłem, czułem odrealnienie, suchość w gardle, mało jadłem, dużo piłem wody. Mama mi powiedziała żebym zaczął brać magnez więc tak zrobiłem. Jakieś dwa tygodnie brania magnezu i przeszło. W między czasie byłem u lekarza który powiedział mi prawdopodobnie organizm wyssał ze mnie witaminy(dawno nie brałem witamin i nie jadłem owoców ale czułem się dobrze) badania krwi dla pewności wszystko wyszło okey. Po jakimś czasie wróciła bezsenność, a piski ciągle się utrzymywały i utrzymują do tej pory. Więc zacząłem pić melise i pomogło staram się ją pić codziennie. Niedawno zaczęło mi się ciężko oddychać to znaczy miałem płytki oddech ciężko mi było wziąć głęboki oddech. Dzisiaj mam ciągle piski od tamtej początkowej sytuacji, doszły znów zawroty głowy(lekkie), czuje tak jak by zatkanie ucha ale słyszę normalnie. Zacząłem brać znów magnez, pije ciągle melise, zacząłem jeść śniadania, ćwiczę z własną wagą ciała w domu. Mama mi zaproponowała żebym poszedł do laryngologa i neurologa. W następnym tygodniu idę. Mam kilka pytań a mianowicie czy to może być nerwica lękowa(jestem nerwową osobą która spędza dużą ilość czasu przed komputerem, dodam że nie mam nadwagi mam 180 wzrostu i ważę 69kg)? Czy to może być problem z błędnikiem? Czy może upośledzeniem wchłaniania składników odżywczych z przewodu pokarmowego ?

Witam,
wskazana jest szczegółowa diagnostyka neurologiczna, internistyczna oraz laryngologiczna, pomocne będzie wsparcie w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy, mogą informować o objawach nerwicowych.
Wskazana osobista kontrolna konsultacja specjalistyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania) celem diagnostyki i leczenia.

Planowa (również kontrolna) konsultacja laryngologiczna/neurologiczna jest celową, by rozwiać niepokojące Pana wątpliwości.

Życzę Panu pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres czy jakieś przykre, traumatyczne
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe
odczuwają różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, nadmierne pocenie, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy
„piszczenie w uszach” i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Bezsenność również bardzo często towarzyszy zaburzeniom
nerwicowym.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Warto jednak zrobić badania w celu wykluczenia zmian
chorobowych w organizmie chociażby dla spokoju duszy.
Jeżeli wyniki badań będą w porządku, a właściwie
jak najprędzej, zachęcam Pana do psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl