Jak leczyć lęki i brak koncentracji?

Posiadam dość nietypowy problem z kręgu lękowego. Mój problem obrazuje się następująco: Od 2010 roku choruję na zaburzenia psychotyczne z kręgu schizofrenii. Biorę regularnie leki. Pomimo tego najczęściej raz- do dwóch razy w tygodniu przed moimi oczyma pojawiają się iluzje wzrokowe w postaci ludzkich twarzy. Są to kolorowe obrazy. Podczas takiego stanu mam bardzo duży problem z koncentracją uwagi. Wg. mnie pojawiają się one na skutek braku równowagi pomiędzy przekaźnikami w mózgu: serotoniną-dopaminą. Mogę dodać jedynie tyle, że jak nie brałem neuroleptyków powyższe obrazy- iluzje wzrokowe ustąpiły. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi, komentarze. Samemu udaje mnie się czasami nad nimi zapanować przez odwrócenie uwagi od stresogennej sytuacji i zniwelowanie lęku. Wtedy staram się przekierować uwagę na coś pozytywnego- co czasami przynosi wymierny skutek. Nie ukrywam, że bardzo utrudniają mi one pełne funkcjonowanie w społeczeństwie.. Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry,
To trudny problem. Radziłabym porozmawiać z lekarzem - być może mógłby Panu dobrać inne leki? W kwestii radzenia sobie ze stresem i z lękiem - może warto podjąć psychoterapię, aby uzyskać wsparcie albo pójść do ośrodka dziennego pobytu dla osób chorujących aby przebywać wśród ludzi, mających podobne problemy, mieć z kim porozmawiać. Takie ośrodki organizują też imprezy, wycieczki itp. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z chorobą.