Jak leczyć lęki o własne zdrowie?

Witam.Niestety wiele złych rzeczy się wydarzyło. Od kilku miesięcy zaczęły się u mnie leki o zdrowie. Od zawsze się tym przejmowałam. O zdrowie swoje i moich bliskich. Jednak nasiliło się to w ostatnim czasie po oglądaniu m.in filmów o chorych osobach itp. Zaczęłam się bać. I tu pojawia się pytanie. Czy w moim wieku ( 19 lat ) labilność emocjonalna oraz lekka zmiana zachowania może sugerować guza mózgu? Czy jest to częsty objaw? Nie jest to bardzo nasilone, jednak się boję trochę. Pozdrawiam

Witam,
Wątpliwości o somatyczne podłoże zgłaszanych dolegliwości oczywiście zawsze należy rozważyć w pierwszej kolejności. Może się jednak okazać, że zaobserwowane przez panią objawy nie wynikają z choroby przewlekłej, a z zaburzenia lękowego, które powinien leczyć psychiatra/psychoterapeuta.

Witam!
Powinna się Pani skontaktować z Poradnią Zdrowia Psychicznego - aktualnie ma Panie nastawienia hipochondryczne typu nerwicowego i należy problem załatwić!
Zlecą podstawowe badania laboratoryjne, zrobią testy projekcyjne, dobiorą odpowiednie metody oddziaływania, czyli psychoterapii i po pewnym czasie ustąpią lęki.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.