Jak leczyć liszajca zakaźnego?

Liszajec zakaźny- jak leczyć ? Witam mam 18 lat. Na twarzy mam wielkie otwarte rany, które nie chccą się goić, nawet gdy przemywam wodą ból jest nie do wytrzymania, Robię okłady z szałwi, biorę antybiotyk : Duomox 1000 2 razy dzinnie do tego skórę nawilżam kremem - Mediderm. Nic nie przynosi ulgi..martwy naskórek już mi zszedł z większej ilości twarzy, codziennie zmieniam poszewkę, twarz wycieram ręcznikami jednorazowymi, aby zachować higienę. Pierwsze objawy zaczęły się ok. 24.01.14.

Witam! Przede wszystkim należy dokładnie oczyszczać zmienione chorobowo miejsca przy pomocy mydeł antybakteryjnych oraz stosować antybiotykoterapię zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.