Jak leczyć luźny stolec i wymioty u dziecka?

Witam syn ma 5lat zaczął opuszczać w majtki bardzo luźnym stolcem A przy tym wymiotować odwodnil się i wylądowaliśmy w szpitalu tam dostał kroplowke i było ok po 3 dniach wrucilismy do domu i od nowa to samo proszę o jakąś konkretną porade

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Biegunka przewlekła to oddawanie większej ilości stolców, trwające dłużej niż 2 tygodnie. Może mieć charakter sekrecyjny bądź osmotyczny. W takim wypadku warto wykonać badanie stolca, aby sprawdzić jaki ma charakter. Oczywiście dziecko wymaga również kontroli pediatrycznej.