Jak leczyć łysienie w młodym wieku?

Mam 24 lata i jestem prawie już cały łysy. Na czubku głowy jest dosłownie jeden włos co centymetr, boki rzadkie, ale włosy tam są zdecydowanie gęstsze i jest ich więcej. Głowa mimo wszystko sprawia wrażenie, że na górze nie mam żadnych włosów i na czubku, bo jest kontrast między bokami, a górą. Jedynie boki są zauważalne. Czy jest szansa na odzyskanie włosów jakąś kuracją? U mnie w rodzinie ojciec jest łysy, matce też wypadały włosy i brała leki. U mnie do tego doszły problemy psychologiczne na przełomie ostatnich 10 lat (olbrzymi ciągły stres, fobia społeczna, nerwica natręctw). Czy w takim wypadku jest sens walczenia z łysieniem, czy jednak nikłe szanse są na odzyskanie włosów i trzeba się z tym już pogodzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza dermatologa i endokrynologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie