Jak leczyć mały guzek nad odbytem?

Witam. Od okolo 8 miesiecy mam maly guzek nad odbytem, poczatkowo myslalam ze to hemoroidy jednak jest to zbyt duza odległość. Nie przeszkadza mi to w zyciu codziennym jednak gdy zmarzne robi sie to bolesne. Nie mam innych dolegliwości, czuje sie dobrze, nie choruje. Od okolo dwoch tygodni smaruje to miejsce mascia ichtiolowa. Ostatnio przypomnialam sobie ze w ubiegłym roku w maju podczas depilacji skaleczylam się ok 4-5cm nad odbytem i to chyba dokładnie to miejsce. Dodam, iż ten guz jest zupełnie niewidoczny, skora nie jest zaczerwieniona. Guzek jest tylko wyczuwalny pod palcami. Czy jest to coś niebezpiecznego?

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie można stwierdzić bez badania fizykalnego czym jest opisana przed panią zmiana. W celu dokładnego badania powinna się pani udać z tym problemem w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego, a w następnej do poradni chirurgicznej.