Jak leczyć mikroraka tarczycy?

Dzień dobry, mam brodawkowatego raka tarczycy, dokładniej mikroraka, ponieważ wymiar guza to 4x6x5 mm. Według USG bez nacieku, węzły chłonne niepowiększone. Guz znajduje się w prawym płacie. Oprócz niego są jeszcze 2 inne guzy, większe, ale łagodne. również w prawym płacie. Lewy według USG czysty. Jestem pacjentem Instytutu Onkologicznego i w listopadzie czeka mnie operacja. I tu pojawia się dylemat, dlatego że badający mnie endokrynolog zaproponował wycięcie tylko 1 płata, natomiast chirurg dał wybór, czy 1 płat i decyzja odnośnie 2 płata po badaniu histopatologicznym. Ryzyko, że okaże się, że są gdzieś mikroprzerzuty i konieczna będzie reoperacja jest niewielkie ale jest. Czy warto zaryzykować wycięcie tylko 1 płata w tym przypadku?

Można zaryzykować i usunąć tylko 1 płat. Ale niestety trzeba się liczyć z ryzykiem reoperacji. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.