Jak leczyć mimowolne ruchy języka?

Choruje od 15 lat na dubiegunoa afektyna biore caly czas leki apre 15 rano 1 ozapin 0,5 na noc 1 dokuczaja mi bardzo mimoolne ruchy jezyka niepomagaja mi zadne leki np akineton pridinol bylam ukilku lekrzy neurologow i nie sa wstanie mi pomoc te ruchy nasilaja sie bardzo np z rana i gdy mam pojsc miedzy ludzi badania tomografi z kontrastem nie wykazalo nic

Witam!
Są to objawy uboczne, poneuroleptyczne, często także pojawiają się po innych lekach, np. po często stosowanym "stabilizatorze napędu i nastroju" licie (u nas stosuje się węglan litu). Próbujemy niwelować to lekami, które na Panią nie działają (Akineton, Pridinol, Ponalid i inne). Czasem te dyskinezy utrwalają się i nie reagują prawie na nic, oraz utrzymują się nawet po odstawieniu "winowajcy". Czasem dobre efekty dawało podawanie Dipherganu. Nie wiem czy dobrze odczytałem, ale Pani przyjmuje tylko Aripiprazol i Olanzapinę. Z nich większą tendencję do takich działań ma Aripiprazol. Aby zabrać rozsądniejszy głos na przedstawiony przez Panią temat Należy poznać całą historię stosowanej terapii - może chodzi o tzw. późne dyskinezy. Próby leczenia jaknajbardzie