Jak leczyć młodzieńczą depresję?

Witam. Mam problem, moja 17 letnia córka ma stwierdzoną depresję młodzieńczą .Leczy się od 2 miesiecy. Bierze setaloft 100mg od 2 tygodni wczesniej 50 mg. Martwię się o nią bo źle sypia , a brak snu powoduje problemy z koncentracją . Zauważyłam też , że kiedy pokłóci się z koleżankami jest gorzej. Córka chce mieć znajomych ale oni jej nie rozumieją. Co robić? Kiedy wyzdrowieje? Córka chodzi do lekarza psychiatry i na psychoterapię. Co robić?

Witam serdecznie,
zaburzenia snu to jeden z objawów depresji. Zaburzenia koncentracji
są więc też następstwem depresji. Depresja to ciężka choroba i nie wiadomo kiedy przejdzie. Jeżeli jest spowodowana zaburzeniami hormonalnymi w okresie pokwitania to nadzieja na to, że rychło przejdzie jest duża.
Wydaje mi się poza tym, że córka leczona jest bardzo dobrze, skoro
prowadzona jest wspólnie przez psychiatrę i psychoterapeutę - to właściwa droga. Radziłbym też zapoznać się dokładnie z ulotką leku setalflot _ skutki uboczne i objawy odstawienne.
Pyta Pani co robić ?
Obserwować, czy depresja się nie pogłębia i czy nie pojawiaję się
nowe symptomy. Czy manifestuje się niechęć do życia ?
W żadnym wypadku nie używać zwrotów typu "weź się w garść".
"przestań się mazgaić" itd. Raczej przytulić, ale także pójść na spacer, do kina na komedię, na fitness albo inny sport.
Jeżeli córka lubi to może Pani jej gotować ostre potrawy z przyprawą chili i ryż z szafranem. Pić dużo wody. Jeżeli nie lubi to nie zmuszać. Ciemna czekolada, czekolada z chili też może być pomocna.
Pozdrawiam