Jak leczyć mocny ból głowy i problemy ze snem?

Witam ! Mam b. Mocny ból głowy (gł. Czoła, skroni, okolic i samych oczu, uszu, karku) nie mogę zasnąć, mam tak od lat , co robić ? Z góry dzięki i miłej nocy .. :)

Witam!
Najbardziej sensownym byłoby leczenie napięć emocjonalnych - psychiatra lub psycholog. Ale dla pewności należy przeprowadzić diagnostykę neurologiczną: RM głowy, EEG, badanie neurologiczne.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Nie mam jasności, na podstawie krótkiego opisu, czy
źródłem problemów ze snem jest ból, czy też problemy ze snem są źródłem
bólu, a może jest jeszcze inna zależność. Dlatego odpowiem bardzo
ogólnie.
Jeżeli problemy ze snem wynikają z dolegliwości fizycznych lub
psychicznych, to działamy według zasady, że leczymy przyczynę. Warto
rozpocząć diagnostykę, zaczynając od lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli
ma Pan wrażenie, że źródło problemów ze snem/bólem
leży w psychice, może Pan od razu (równolegle do diagnozy kwestii
fizycznych) konsultować je u psychiatry/psychologa.
Bez względu na to, czy przyczyną jest choroba fizyczna, problemy
psychiczne czy nieprawidłowe nawyki, warto zastosować tak zwane zasady
higieny snu. To wskazówki, jak organizować sobie dzień i wieczór, kiedy
kłaść się spać, co zrobić kiedy nie można zasnąć
lub przy dłuższych wybudzeniach w nocy. Wiedzę na taki temat zwykle
posiada psycholog lub psychiatra, można ją również znaleźć w poradnikach
dostępnych w sieci.