Jak leczyć mokry i częsty kaszel u 23-latki?

Dzień dobry. Jestem 23 letnią dziewczyną, z nadwagą i od soboty męczy mnie bardzo duży kaszel. Kaszel jest i suchy i mokry. Czuję jak mi świszcze w płucach i właściwie mimo,ze od soboty leżę w łóżku to nie widzę żadnej poprawy. W nocy nie daje mi to spac,a w dzień normalnie funkcjonkwać. Brałam już herbitussin i herbapect. Co mogę zrobić żeby nie iść do lekarza ? Serdecznie pozdrawiam. Angelika P.

bardzo ważne w takim przypadku jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Można próbować acetylocysteiny dostępnej w aptece bez recepty, która ma za zadanie rozrzedzic wydzieline i pomoc ja usunąć z dróg oddechowych.