Jak leczyć mokry kaszel w ciąży?

Witam! Jestem w ósmym miesiącu ciąży i złapałam przeziębienie. Od 5 dni mam katar i mokry kaszel. Z katarem jakoś sobie radzę, a z kaszlem nie. Cały czas zalega mi flegma, głęboko i gwałtownie kaszle. Kaszel wstrząsa moim ciałem, mam wrażenie, że wszystko mi się w środku przewraca, wyrywa. Kaszel jest okropnie męczący. Leczę kaszel syropem z cebuli, ale efektu brak. Jak leczyć mokry kaszel w ciąży? Czy tak uciążliwy kaszel nie zrobi dziecku krzywdy?

Najlepiej pójść do lekarz rodzinnego, który Panią zbada i oceni czy to infekcja wirusowa, czy bakteryjna i czy wymaga Pani podania antybiotyku doustnie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.