Jak leczyć nabrzmiały żylak?

Żylaki kończyny dolnej Mam żylaki do tej pory było wszystko dobrze ale od 2 dni żylak nabrzmiał i bardzo boli. Co zrobić? Miałam 10 lat temu zastrzyki które miały mi pomóc ,jednak bez efektu. Proszę o odpowiedz Pozdrawiam

Zapewne doszło do zapalnego wykrzepienia żylaka. Taka sytuacja może się zdarzyć w przypadku obecności żylaków kończyn dolnych. Miejscowo żele lub kremy przeciwzapalne z dodatkiem heparyny w takim przypadku powinny być wystarczające. W razie wątpliwości proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.