Jak leczyć naczyniaka u dziecka, który krwawi?

U synka,10 mcy, lekarz stwierdził ziarniniaka, a inny naczyniaka. Na jego skroni- w 8msc, pojawiła się czerwona kropka, a do 10mca to 'coś' przybrało rozmiar pesteczki od wiśni, a kształt grzyba. Kilka dni temu nastąpiło pęknięcie i krwawienie, które po wizycie w szpitalu udało się zatrzymać. Pierwotna narośl odpadła, krwawi ale tylko, kiedy synek przypadkiem tego dotknie. Krwawienie można zatrzymać. Co należy robić w takiej sytuacji? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez lekarza chirurga dziecięcego i Ew decyzja o pobranie materiału do badania histopatologicznego i dalsze decyzje terapeutyczne