Jak leczyć naczyniaka wątroby?

Dzień dobry. Podczas rutynowych badań ginekologiczny dowiedziałam się że mam 2cm naczyniaka wątroby. Chciałabym się dowiedzieć z czym się to wiąże i jakie powinnam dalej wykonać kroki gdyz lekarz zalecił mi tylko wizytę kontrolną za rok

Wystarczająca jest właśnie wizyta kontrolna z USG za około rok. Naczyniak jest bardzo mały, więc niegroźny. Oczywiście trzeba rozważyć odstawienie środków hormonalnych jeśli takie Pani zażywa, gdyż mają one wpływ na pojawienie się nowych naczyniaków czy też ich powiększanie się.