Jak leczyć nadmierną senność?

Dzien dobry . Mam problem z nadmiwrna sennoscia w ciagu dnia. Do jakiego lekarza powinnam sie udać. Bylam u neurologa i zapisał mi lucetam 800 ale nie widać poprawy. Rowniez niepoyrafoe zrezygnować z slodyczu czuje zmeczenie oraz mam nagle zasypianie na siedzaco jak i roqniez na stojąco. Dk jakiego mam sie lekarza udac?

Szanowna Pani,

istnieje bardzo wiele potencjalnych przyczyn nadmiernej senności w ciągu dnia. Warto zacząć od wykonania podstawowych badań krwi i oceny ogólnego stanu zdrowia. Zrobić to może lekarz rodzinny. Jeśli okaże się, że nie choruje Pani na żadną chorobę somatyczną, to warto zgłosić się do psychiatry, bo czasem nierozpoznane zaburzenia psychiczne (takie jak depresja) mogą powodować nadmierną senność w ciągu dnia.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/