Jak leczyć nadmierne wypadanie włosów?

Nadmiernie wypadają mi włosy, do tego stopnia, że widać łysinę. Jestem ko bietą, a problem ten jest dla mnie bardzo krępujący. Co można na to poradzić, i gdzie najszybciej w wielkopolsce można zdiagnozować tego stanu przyczynę, jak i spośób leczenia.

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

krępujący problem w postaci nadmiernego wypadania włosów może mieć wiele różnych przyczyn. Stan ten wynikać może m.in. z niedoboru substancji odżywczych (np. z niedoboru żelaza i związanej z tym niedokrwistości), jak i jego przyczyną mogą być zaburzenia endokrynologiczne, choroby dermatologiczne oraz autoimmunologiczne. W Pani przypadku najistotniejsze jest odkrycie przyczyny wypadania włosów - po znalezieniu takowej i rozpoczęciu leczenia danego schorzenia istnieje możliwość, że włosy przestaną wypadać w nadmiernych ilościach.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.