Jak leczyć nadżerki żołądka i opuszki dwunastnicy?

Witam, wykryto u mnie nadżerki żołądka i opuszki dwunastnicy i wrzoda na szczycie opuszki spowodowane Helicobakter pyroli. jestem po 10 dniowym leczeniu antybiotykowym Metronidazolem i Duomoxem. Razem z antybiotykami przyjmowałem 2 x dziennie cotnix 40 mg, teraz przyjmuje go tylko rano. Antybiotykoterapie zakończyłem 3 dni temu i od tej pory zacząłem odczuwać zgage i chrype mimo iż trzymam się diety lekkostrawnej. Czy to normalne? Mogę do tego contixu doraźnie przyjmować substancje łagodzące np Alugastrin?

Dzień dobry, od strony dietetycznej zaleciłabym 5 poprawnie zbilansowanych posiłków dziennie spożywanych o tej samej porze. Zabrakło mi w tej terapii udziału probiotyku. Antybiotyk spowodował u Pana na pewno spustoszenie wśród "dobrych" mikroorganizmów w przewodzie pokarmowym. Zaburzona flora bakteryjna, drożdże i grzyby (candida) prowadzą do złego samopoczucia i wielu dolegliwości.