Jak leczyć nadżerkowe zapalenie przełyku A wg LA?

Mam 47 lat, kobieta, stwierdzono u mnie nadżerkowe zapalenie przełyku A wg LA. Zapalenie żołądka. Wizytę będę miała dopiero w lipcu. Jaką dietę powinnam stosować ew. czego się wystrzegać?Jaki jest długi czas tego zaleczenia. Opis pojedyncza nadźerka o dł poniżej 5 mm. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust na wprost prawidłowy, w inwersji szczenie obkurcza się na aparacie. Antrum z zaczerwienioną błoną śluzową. Pozostałe opisy bez zmian. Test na Helicobacter pylori ujemny.

Należy zastosować lek z grupy inhibitorów pompy protonowej np.omeprazol, pantoprazol. Stosuje się je przez kilka tygodni, (zwykle 4-8) plus ew. terapia podtrzymująca.
Co do diety należy po prostu unikać pokarmów nasilających dolegliwości.