Jak leczyć nagłe skoki ciśnienia?

Witam,jestem w pracy na morzu od około 4 tyg.Jakies 3 tyg.temu miałem pierwszy raz duży skok ciśnienia.Stało się to nagle,źle sie poczułem ogólnie zaczęło mi się w głowie kręcić i kiedy zmierzyłem ciśnienie miałem 195/120 plus 115.Szybko udałem się do kabiny położyłem się i po paru minutach ciśnienie wróciło do wartości prawidłowej 130/80 i puls.85.Spokój był jakieś 2.5 tyg.Wczoraj miałem dosłownie taki sam skok ciśnienia jak pierwszym razem. Takie same wartości i taki sam przebieg.Kiedy leżę ciśnienie jest dobre jak tylko wstanę chwilę pochodzę ciśnienie mam 160 /105 plus minus takie.Siadę znów spadnie.Jestem jeszcze 2 tyg w morzu i nie wiem co mam robić.Lekarza na statku nie ma.

W Pana przypadku trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem celem badania i diagnostyki. Do tego czasu sugeruję w miarę możliwości oszczędzający tryb życia. Pozdrawiam.