Jak leczyć napady głodu u młodej kobiety?

Witam serdecznie, jestem 21-letnią kobietą mającą duży problem z jedzeniem. Błagam o pomoc, nie wiem co mam z tym zrobić... Może przez swojego większość czasu jadłam trochę więcej niż norma, ale teraz przekracza to jakiekolwiek poziomy, zaczęłam się po prostu obżerać. Myślę o jedzeniu, a kiedy nastąpi napad to koniec, teraz objawia się bardzo często, od jakiegoś czasu niemal codziennie. Jestem w stanie zjeść jedzenia ponad limit, opychając się do bólu...przy takim napadzie ostatnio zjadłam: dwie bułki, kawał sernika, chipsy, dużą czekoladę, cukierki, jogurt i 2x batona...to niepojęta ilość jak na jeden posiłek, nie mogłam tego jakoś zatrzymać, później żałując, że do tego doprowadziłam. Nie stosuję radykalnych metod pozbywania się jedzenia z organizmu, ale wprowadziłam sporą dawkę ruchu by troszkę spalać kalorie, ale w takim tempie zaraz waga bardzo szybko urośnie, z resztą już rośnie :( :( :( Błagam, nie wiem co mam robić, proszę o jakąkolwiek pomoc. Od zawsze mam problem z otyłością i nie mogę pozwolić, żeby jedzenie panowało nad moim życiem...muszę z tym coś zrobić, ale jak? Skoro nie mogę nad tym panować...

Dzień dobry,

Pani sytuacja wymaga szczegółowego wywiadu. Przyczyn może być wiele. Po 1 należałoby ocenić jak wygląda Pani jadłospis, być może jest deficytowy i stąd takie reakcje 2. należałby zrobić badania, które wskazałyby lub wykluczyły przyczynę chorobową/dysfunkcje 3. Jeśli problem jest wyłącznie natury psychicznej proponuję pracę z psychodietetykiem (ale psychologiem) lub psychoterapeutą. Widzę, że jest PAni z Krakowa. proszę o maila na adres dietetyka.trzebnica@gmail.com poproszę
współpracującą ze mną psycholog-psychodietetyk o polecenie specjalisty z Pani okolic.
Powodzenia!
Katarzyna Gediga
www.emvit.pl