Jak leczyć napady lęku i bólu głowy?

Mam od miesiąca napady "lęku" , odczuwam bóle głowy,miałem lekki światłowstręt, nie mam w ogóle apetytu, miewam duszności przed snem... (miałem badania podstawowe - ok) , gdy siedzę (sam) napada mnie jakiś dziwny "lęk" tzn odczuwam napięcie wewnetrzne, mam łzy w oczach. Martwię się że mi to zostanie, rodzina się martwi, ja...jestem jakiś apatyczny, smutny....proszę niech ktoś coś napisze...jakoś pomoże zrozumieć. Biegam,jem witaminy,staram się i ciągle wraca to ...

Witam!
Przedstawiony przez Pana obraz chorobowy najbardziej pasuje do zaburzeń nerwicowych i w związku z tym należy zgłosić się do psychiatry (na NFZ do Poradni Zdrowia Psychicznego), przebada, ustali rozpoznanie i zaproponuje odpowiednie leczeni: psychoterapią plus dopasowane leki SSRI. Pierwszych oznak poprawy można się spodziewać po 2-4 tygodniach - taka jest specyfika tejże terapii. Szkoda się męczyć, poprawa z pewnością nastąpi.
Łączę wyrazy szacunku
W. Łuczkowski.

Witam,
Warto skonsultować się z psychiatrą w celu ustalenia, czy wymaga Pan farmakoterapii, czy psychoterapii. Objawy sugerują zaburzenia lękowe, które zasadniczo leczy się psychoterapią.
Pozdrawiam.

Witam Pana
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom, lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl