Jak leczyć napady lęku u 25-latki?

Od kilku tygodni niemal codziennie zmagam się z napadami lęku, głównie w nocy. Z tego powodu kładę się spać dopiero nad ranem (nie wcześniej niż o 5). Boję się wtedy, że dzieje się ze mną coś niedobrego, że już się nie obudzę albo uduszę. Dziś miałam pierwszą wizytę u psychiatry. Przepisał mi Trittico 150 mg. Mam zacząć od 1/3 tabletki (50 mg), a po kilku dniach zwiększyć dawkę do 2/3. Czytałam, że minimalna dawka to 25 mg i że od niej najlepiej jest zacząć. Obawiam się więc skutków ubocznych i nasilenia moich lęków. Czy 50 mg w tym wypadku to nie jest za dużo? Do tej pory zażywałam codziennie Hydroksyzynę 25 mg. Lekarz zalecił mi dziś, by stosować ją tylko doraźnie, ale obawiam się, że bez niej nie uda mi się uspokoić. Czy regularne łączenie tych leków jest bezpieczne?

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani (komplementarność terapii) by do leczenia farmakologicznego, włączyła Pani psychoterapię, najlepiej poznawczo-behawioralna, która polegałaby na modelowaniu i wygaszaniu bodźca lękowego (nie powodując skutków ubocznych).

Jedynym skutkiem ubocznym byłaby dla Pani poprawa codziennego Pani funkcjonowania.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com