Jak leczyć narastający ból głowy w trakcie współżycia?

Mam 50-lat i jestem w okresie przekwitania (sporadyczne, krótkie miesiączki), od pewnego czasu w trakcie współżycia pojawia się narastający ból głowy. Pojawia się w okolicy karku, potylicy i potem obejmuje całą głowę - jakby ściskająca obręcz. Ból mija w ciągu kilku godzin lub po zażyciu tabletki. Od lat biorę leki na nadciśnienie, które raczej nie jest wysokie i mi nie dokucza. Jakie badania powinnam wykonać i do jakiego specjalisty się zwrócić ? Czy jest szansa, że problem zniknie ?

Wskazana konsultacja neurologiczna, ew. badanie MR głowy oraz angio-MR naczyń mózgowych. Dodatkowo można przez współzyciem przyjmowac indometacynę (metindol), aby zapobiec objawom.

Dobry Wieczór Pani,

Zaprezentowany przez Panią symptom byłby wskazaniem do osobistej konsultacji ginekologicznej, do czego Panią zachęcam.

Gdyby miała Pani życzenie takiej zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605