Jak leczyć narcystyczne zaburzenia osobowości?

Czy jestem psychopatką i coś jest ze mną nie tak? Odkąd pamiętam nie przejmowałam się losem innych. Gdy osoby proszą mnie o wsparcie, nie umiem im pomóc lub "pomagam" im gdyż po prostu powinno się tak robić, nie z własnej woli. Wiem, że nie powinno się samemu dokonywać diagnozy, lecz mam spełniam wszystkie kryteria narcystycznego zaburzenia osobowości. Zawsze oczekuję wszystkiego, lecz nigdy nic od siebie nie daję, czuję się wyżej od innych, czasem też robię rzeczy za innych gdyż wiem., że zrobię to lepiej etc. Do tego dochodzą myśli samobójcze bez właściwego powodu, po prostu jak np. coś mi nie wyjdzie to myślę sobie, że to nieważne bo i tak się kiedyś zabiję. Parę razy byłam bardzo bliska zrobienia tego. Mam duże ambicje i widzę przyszłość dla siebie, więc to chyba nie depresja?? Mam też duże wahania nastroju i nastawienia do świata... ogólnie bardzo łatwo jest mnie zdenerwować, inni mnie denerwują, lecz nadal chcę mieć znajomych. Potem mi się to zmienia i nie odpisuję do nikogo, jestem zła gdy ktoś do mnie dzwoni, a innym razem lubię przebywać w tłumie, w dużej grupie i być w centrum uwagi. Ogólnie bardzo ciężko mi ich zdobyć i mogę ich policzyć na palcach ręki. Następnie, nie czuję do nikogo większych emocji, nawet do rodziny... moja mama zachorowała na raka, a ja nic nie czułam, zero smutku czy żalu.. To co dręczy mnie najbardziej to różne dziwne myśli... np. wchodząc do mieszkania znajomej, miałam wizję leżących w nim ciał jej rodziny lub mam wrażenie, że gdy się odwrócę ktoś będzie za mną stał. Nie wiem co ze mną jest, nigdy nie byłam u psychologa/psychiatry. Co mam zrobić?

Dzień dobry
Na podstawie tych informacji trudno stwierdzić, czy ma Pani problemu natury psychicznej. oOsobowość narcystyczna to suma wielu czynników, struktury osobowości i zwykłe wyliczenie kilku objawów nie koniecznie świadczy o psychopatologii tego rodzaju. Poza tym, pewna doza narcyzmu jest obecna u każdego człowieka.
Aby móc powiedzieć co się dzieje z Panią, polecam konsultacje u psychoterapeuty psychodynamicznego. Proszę poszukać kogoś, kto jest psychoterapeutą (nie psychologiem) i udać się na spotkanie. Psychoterapia psychodynamiczna zakłada, że naszymi działaniami, motywami kierują nieświadome motywy. Właśnie podczas psychoterapii pacjenci zajmują się odkrywaniem nieświadomych treści.
Ważne aby wiedziała Pani, że pewne myśli i zachowania w Pani wieku są naturalne, gdyż Pani osobowość jeszcze się kształtuje.
Dobrze, że tak otwarcie wyraża Pani opinię na swój temat, taka umiejętność jest ważna w procesie terapii
Myśli i fantazje, o których Pani wspomina mogą być przedmiotem analizy na psychoterapii.
Mam nadzieję, że znajdzie Pani wsparcie i skorzysta z niego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia