Jak leczyć nasilenie objawów nerwicy?

Mam nerwice, która w ostatnich dniach się nasiliła. Potrafię wkręcić sobie każde objawy schizofrenii. Ostatnio meczy mnie kwestia otrucia. Chłopak zrobił mi herbatę i dosłownie znikąd pojawiła się myśl ze do niej coś dosypał. Wystraszyłam się, oczywiście od razu pomyślałam, ze to bzdura, ale później strasznie męczyła mnie ta myśl. Niby tłumacze sobie ze to natrętne mysli, ale gdzieś tak z tylu głowy jest myśl ze to prawda i ze zaczyna się schizofrenia. Strasznie dziwnie się czuje, boje się, sen zaczęłam się u mnie choroba.

Nie pisze Pani, czy uczestniczy w jakiejś formie psychoterapii, która moim zdaniem jest kluczowym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Jeśli nie, zalecam poszukanie w swojej okolicy psychoterapeuty, który zaproponuję odpowiednią formę pomocy (terapia psychodynamiczna, poznawczo-behawioralna, inna). Psychoterapia w zależności od uwarunkowań i możliwości psycho-fizycznych pacjenta może być indywidualna lub grupowa - wszystko zależy od ustaleń z psychoterapeutą i "wypróbowania" danej metody.
Ważne jest, by w całym procesie terapeutycznym (farmakologia + psychoterapia) zachować cierpliwość - jest ona najważniejszą cechą, niezbędną do osiągnięcia sukcesu. W leczeniu różnego rodzaju nerwic (w tym nerwicy natręctw) niezwykle istotne jest pozytywne nastawienie do procesu terapeutycznego oraz wsparcie najbliższych.

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać, zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia
Psychicznego
, w ramach NFZ-tu (bez skierowania) celem diagnostyki symptomatycznej i leczenia.

Serdeczności i tylko powodzenia Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy absolutnie nie są wystarczające
do zdiagnozowania schizofrenii.
Schizofrenia jest diagnozowana na podstawie
zespołu objawów.
Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Pani objawy wskazują raczej na nerwicę natręctw.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone
są bardzo wysokim poziomem lęku.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują
i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.
Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani napięcie,
niepokój, lęki i cierpienie.
Nieleczona nerwica natręctw cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Żeby móc Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe
reagowanie i zachowanie, a Pani odzyska spokój,
równowagę wewnętrzną i umiejętność kontrolowania
własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl