Jak leczyć nasilony trądzik?

Dzień dobry, mam 18 lat przez cały okres dojrzewania pojawiały mi się sporadycznie wypryski i same się goiły. Teraz wystąpiło u mnie ogromne nasilenie wyprysków. Nie jem słodyczy nie pale nie spożywamy alkoholu jem pełno warzyw i owoców. Codziennie oczyszczam twarz żelem na trądzik i używam kremu acne derm. Ten krem spowodował,że moje wypryski są bardziej rozlane na twarzy i czerwone,a ponadto robią mi się czerwone plamy jak po oparzeniach. Proszę o radę jakich produktów żywnościowych unikać,a jakie spożywać. Czy mam stosować tą maść . Bardzo proszę o radę.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .